Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
FACEBOOK
moja rezerwacja pomoc pomoc
numer_rezerwacji:

O szkole

Szkoła Żeglarska Adkonis powstała w 1997roku. Postanowiliśmy ją założyć w oparciu o wyszkolonych i posiadających stopnie sternika morskiego, sternika jachtowego i instruktora żeglarstwa członków rodziny i przyjaciół. Chcemy podzielić się naszą pasją z innymi i pokazać młodzieży i chętnym dorosłym ,że żeglarstwo to nie tylko sport, wypoczynek w czystym środowisku, wśród pięknych krajobrazów, ale sposób na aktywne życie. Żeglarstwo bowiem można uprawić od dzieciństwa do późnej starości .

Cele jakie stawiamy przed sobą, wykraczają daleko poza czystą komercyjną działalność, są wynikiem naszej pasji do tej formy wypoczynku, którą staramy się przekładać na jakość świadczonych przez nas usług. Organizację naszych rejsów, obozów i szkoleń opieramy na wieloletnim doświadczeniu zdobytym na morskich i śródlądowych akwenach wodnych oraz pracy w różnych strukturach organizacyjnych wychowania i szkolenia żeglarskiego. Posiadamy zezwolenie na organizowanie imprez turystycznych nr 085 wydane przez Wojewodę Pomorskiego, a program szkoleniowy naszych kursów i obozów jest corocznie zatwierdzany przez Okręgowy Związek Żeglarski w Słupsku.

Pierwsze dziesięć lat działalności w liczbach:
  • szkoleniowe obozy młodzieżowe (kursy na stopień żeglarza i sternika jachtowego) – 30
  • szkoleniowe obozy studenckie - 9
  • szkoleniowo – turystyczne rejsy morskie (Bałtyk, Morze Północne, Morze Egejskie, Zatoka Wenecka ) – 28
  • szkoleniowo – turystyczne rejsy śródlądowe po Jeziorach Mazurskich – 24
  • szkolenia weekendowe dla dorosłych - 27
  • stopień żeglarza uzyskało – 632 osoby
  • stopień sternika jachtowego uzyskało – 78 osób

Otrzymaliśmy wyróżnienie przyznane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie podczas Gdańskich Targów Turystycznych „GTT 2000” w konkursie na najlepszy produkt turystyczny za „Rejs sportowo – żeglarski na Bornholm z wycieczkami rowerowymi”.